Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'my_enqueue_scripts' not found or invalid function name in /home/xp90001/domains/tanienasionakonopi.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Zbawienne konopie siewne - Tanie nasiona konopi

Nasiona konopi · 26 grudnia 2019 0

Zbawienne konopie siewne

Legalna odmiana konopi, która nie posiada w swoim składzie środków psychoaktywnych (tetrahydrokannabinolu). Konopie siewne mają wiele zastosowań w przemyśle, medycynie oraz kosmetyce, ze względu na blisko 400 składników naturalnych, które doskonale działają na zdrowie człowieka.

Konopie siewne w przemyśle

Papier powstaje w wyniku wycinki oraz przetwarzania drzew. Jednak pod tym kątem konopie siewne są zdecydowanym liderem. Jeden hektar konopi siewnych daje tyle samo masy papierowej, co cztery hektary lasu. Drzewa potrzebują wielu lat na wyrośnięcie, a ich wycinka szkodzi środowisku, w przeciwieństwie do konopi, które są roślinami rocznymi. Ich przerobienie nie ma wpływu na środowisko naturalne, a ze względu na szybki wzrost, materiału dostarczają każdego roku. Dodatkowo można z nich wykonywać sznurki, które są niezwykle wytrzymałe i użyteczne, zarówno w większym przemyśle jak i w modzie.

Medycyna i kosmetyka

Oleje z konopi są w pełni naturalnymi środkami o cennych właściwościach. Mają blisko 400 naturalnie występujących witamin oraz tłuszczy, które doskonale uzupełniają codzienną dietę. Ze względu na delikatny, orzechowy aromat, doskonale pasują do wielu rodzajów dań. Mają działanie przeciwstresowe, a w większej dawce również uspokajające. Nakładane bezpośrednio na skórę, nawilżają ją oraz oczyszczają, zapewniając zdrowy wygląd.

Zobacz także https://lifestyle.net.pl/

Zdrowa dieta: nasiona konopi siewnej

Nasiona konopi siewnej mogą odegrać bardzo ważną rolę w naszym menu. W jaki sposób taki dodatek do diety może wpłynąć na ogólny stan naszego zdrowia? Dlaczego konopie siewna mogą okazać się naszym sojusznikiem?

Powodów, dla których warto włączyć nasiona konopi siewnej do swej diety, jest sporo. Wiadomo, że jest to dodatek o ogromnej wartości odżywczej, w którym nie brak bardzo ważnych dla naszego organizmu składników. W nasionach tych można odnaleźć sporo kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 oraz omega-9, nie brak tu również wartościowego białka, bez którego zdrowa dieta obejść się nie może. Regularne spożywanie takich nasion może pomagać nam w ochronie przed zgubnymi skutkami działalności wolnych rodników, gdyż znajdującą się w tych ziarnach witamina E jest skutecznym przeciwutleniaczem. Zdrowa dieta, w której nasiona konopi siewnej będą się pojawiały regularnie, może nam też pomagać w walce o zachowanie zgrabnej sylwetki. Jak to możliwe? Wyjaśnienie jest proste – konopie siewne to rewelacyjne źródło błonnika pokarmowego, dzięki któremu nasz przewód pokarmowy może lepiej funkcjonować.